Zápasy - Junioři 19. 02. 2022, Šimon Kadeřávek

Neúspěšné dobývání Moravy. Junioři prohráli v Olomouci 0:4

Druhým zápasem pokračovala juniorská nadstavba, která rozhoduje o umístění mezi 13. a 19. místem. Při pohledu na tabulku bylo setkání Litvínova s Olomoucí jakýmsi šlágrem, protože chemici operují na druhé příčce, kohoutům zase patří první flek. Duel měl však jednoznačný průběh a Severočeši se vrací domů s nelichotivou prohrou.

• Branky a nahrávky

Branky a nahrávky HC Olomouc: 1. Přecechtěl (Kučera, Fibigr), 16. Poledna (Zapletal, Kučera), 23. Drábek (Fasner, Tarnoczy), 29. Handl (Matašovský, Ruda)

• Průběh zápasu

4:0

• Rozhodčí

Obadal, Vrba – Kráľ, Štěrba

• Sestava domácích

Špunar (Kmec), Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Drábek, Stratil, Poledna (C) – Kučera, Havel, zapletal – Fasner, Matašovský, Fibigr – Handl (A), Mácha, Tarnoczy – Ruda

• Sestava hostů

Klika (Čermák), Hora, Baláž, Kadár, Hocelík, Hák, Kroupa, Kuchař – Postl, Danielčál, Stehlík (C) – Beran, Vopat, Limanovský (A) – Maštalířský, Špaček, Skuhrovec – Slavík

Reportáž

O výhře se prakticky rozhodlo v prvním dějství, protože v čase 01:25 prostřelil Kliku obránce Lukáš Přecechtěl, jemuž nahrával Kučera s Fibigrem. Chemikům ještě přitížilo následné vyloučení Háka, ale Severočeši nakonec oslabení zvládli. Po pár minutách mohli vyrovnat, poté co na ledě bylo příliš hráčů Olomouce. Jenže ani ve hře 5 na 4 nepřišel kýžený gól. Krátce před sirénou domácí dokonce vedení navýšili. Znovu se k brance nachomýtl Kučera, gólovou tečku měl na svědomí Aleš Poledna.

Hosté doufali, že ve druhé třetině přijde zlepšení a odmažou potupnou nulu z výsledkové tabule. Opak byl pravdou, protože Klika znovu kapituloval. Tentokrát zvedal ruce nad hlavu Adam Drábek. Svého kolegu ještě napodobil Tobiáš Handl a o výhře Olomouce bylo prakticky rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani série vyloučení na obou stranách.

V závěrečné části se dvakrát provinili hosté ze severu Čechu, jednou faulovali domácí. Gól však diváci neviděli.