Zápasy - Junioři 27. 10. 2021, Ondřej Mach

Zpátky na vítěznou vlnu. Junioři v dohrávce přehráli Kladno 4:2

Netradičně ve středu se na domácím ledě představila litvínovská juniorka. Chemici si v dohrávce 1. kola Extraligy juniorů poradili s kladenskými Rytíři, dvěma góly se blýskli Marek Slavík a Tim Danielčák.

• Branky a nahrávky

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 8. Slavík (Baláž), 30. Slavík (Baláž), 51. Danielčák (Hocelík), 59. Danielčák

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 17. Šimek, 19. Sachr (Wimmer)

• Průběh zápasu

1:0, 1:2, 4:2

• Rozhodčí

Petružálek – Coubal, Kokrment

• Sestava domácích

Čermák – Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík, Vopat, Limanovský, Dej, Fišer, Iljuk, Skuhrovec, Slavík.

• Sestava hostů

Burda – Strnad, Robovský, Staněk, Perný, Koštoval, Funk, Sýkora, Kohlíček – Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Sachr, Kouba, Vimmer, Holub, Holeček.

Reportáž

Lepší vstup do utkání prožili domácí, kteří se v 8. minutě ujali vedení jako první. Na konci úvodní gólové akce byl Marek Slavík, asistenci u jeho branky si připsal obránce Baláž. Následně se vylučovalo na obou stranách, hostům se ale podařilo srovnat až za rovnovážného počtu hráčů na ledě.

V čase 16:17 se trefil Filip Šimek, na jeho zásah navázal o necelé tři minuty Filip Sachr. Rázem tak byli ve vedení Rytíři, kteří si do šatny odnesli hubený náskok. Smírný stav zařídil až těsně před polovinou zápasu znovu Marek Slavík po stejné spolupráci jako v předchozím případě.

Pro konečný výsledek ovšem byla klíčová poslední část. Devět minut před poslední sirénou strhl vedení na stranu chemiků Tim Danielčák a stejný hráč pečetil v 59. minutě litvínovskou výhru 4:2.