Zápasy 13. 12. 2012, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov smetl Spartu, duo Smolka - Šrámek se blýsklo 10 body!

Litvínov ve 25. kole na vlastním ledě roznesl Spartu v poměru 7:2. Nejvíce zářilo útočné duo Smolka - Šrámek, oba zaznamenali po pěti kanadských bodech. Chemici byli po celý zápas lepším týmem a naprosto dominovali. V první třetině Litvínov dokázal vstřelit po dvou brankách Sparta pouze jednu. Ve druhé třetině domácí Spartu totálně rozebrali a vyhráli jí 3:0. V poslední periodě sice Sparta dokázala snížit, ale chemici přidali ještě po dvou brankách, a tak si hosté odvezli debakl 7:2.

25. kolo, 13.12.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha
7 2

2:1, 3:0, 2:1

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Šrámek, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Malec, Šesták, Mical, Smolka.

Neužil - Bílek D., Vítek, Skřivánek, Březina, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Teubner, Pokorný, Brzobohatý, Havlena, Eis, Arnošt, Matějček, Merta, Sekerka, Dvořáček, Procházka.

Litvínov byl už od úvodu utkání lepším týmem. Domácí hýřili aktivitou a hosté se více méně jen bránili. Chemici poprvé udeřili ve 14. minutě, kdy Pavel Smolka za asistence Šrámka vsítit úvodní branku. Domácí ale zaháleli, obrana nedokázala zachytit protiútok a za pouhých 39 vteřin Sparta vyrovnala stav utkání, když Martin Procházka překonal Horáka. Litvínov opět dokázal zvýšit pohyb a to se jim vyplatilo, za dalších 35 vteřin vrátil vedení na stranu domácích Jakub Šrámek, který střelou do prázdné branky Neužilovi nedal žádnou šanci. V první třetině už žádná branka nepadla, a tak domácí odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do prostřední periody vstoupil Litvínov opět lépe, domácí několikrát dokázali Spartu zamknout v útočném pásmu, ale scházela jim střelba. Ve 34. minutě přesně zacílil Dominik Čeřovský a Litvínov se ujal dvoubrankového vedení. O 26 vteřin později už domácí vedli o tři branky, Jakub Šrámek se v oslabení dostal se Smolkou do situace 2 na 1 a po pěkné přihrávce prostřelil Neužila po páté. Sparta byla jako opařená a domácí dál dominovali. Minutu a půl před koncem druhé třetiny vedli chemici už o pět branek. Kuchař našel přesnou přihrávkou najetého Lukáše Válka a zvýšil na 5:1.

V úvodu třetí třetiny Litvínov přidal další branku, Martin Mical dostal ideální přihrávku od Šrámka a Neužil už nedokázal zasáhnout. Ve 45. minutě dokázali sparťané využít nepřesnosti v domácí obraně a David Dvořáček snížil na 6:2. Ale to ještě nebylo ze strany domácích vše v 52. minutě Litvínov sehrál asi nekrásnější akci večera, domácí ukázkově rozebrali sparťanskou obranu a pro Jana Strejčka už nebyl problém trefit prázdnou branku. Chemici si závěr zápasu už pohlídali a roznesli Spartu v poměru 7:2.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Musím klukům poděkovat za dnešní výkon, protože utkání odehráli naprosto v klidu, plnili přesně to co jsme si řekli a celý zápas odmakali.

HC Sparta Praha

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Já bych k tomu řekl, že je to ostuda Sparty, byl to naprosto katastrofální výkon. Kuba Neužil aby se v té brance zbláznil, pochytal tam ještě spoustu šancí. Jinak to mohlo být obrovské fiasko. Jako trenéři jsme obrovsky zklamaní.