Zápasy 25. 02. 2024, Klub

Verva nestačila na Spartu a prohrála 3:8

Litvínovská Verva nestačila na favorizovaného soupeře z hlavního města republiky a podlehla rudým zástupcům sparťanských "S" 3:8. O góly chemiků se postarali Nicolas Hlava, Petr Koblasa a Marek Baránek.

5944

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 12. Hlava (D. Kaše, O. Kaše), Koblasa (Abdul, Baránek), 60. Baránek (Abdul)

Branky a nahrávky HC Sparta Praha: 6. D. Vitouch (Chlapík, Beaudin), 23. Kassian (Lajunen, Harper), 25. Chlapík (Konečný, Krejčík), 28. Sobotka (Forman, Řepík), 32. Harper (Krejčík, Kassian), 54. Řepík, 55. O. Najman (Konečný, Mikliš), 57. Sobotka (Forman, Řepík)

0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:8, 3:8

Šindel, Květoň – Kajínek, Ondráček

Tomek (28. Zajíček) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Kovář – Beaudin, Irving, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mikliš, Němeček – Forman, Sobotka, Řepík – Vitouch, Horák, Chlapík – Konečný, Najman, Kousal – Harper, Lajunen, Kassian.

Čestné buly tohoto speciálního zápasu obstaralo hvězdné herecké duo - Marek Taclík a Jakub Kohák. První minuty utkání však patřily Spartě. Ta utekla do jednobrankového vedení, když skóre otevřel David Vitouch již v 6. minutě. Na vyrovnání vyprodaný Zimní stadion Ivana Hlinky nečekal dlouho. Ve 12. minutě se o něj postaral Nicolas Hlava.

Jenže chemici si nechali utéct start druhé dvacetiminutovky a v rozmezí 23. a 28. minutou inkasovali tři branky z holí Kassiana, Chlapíka a Sobotky. Tomka v brance Litvínovských vystřídal Šimon Zajíček a domácí se snažili o comeback, který už předvedli proti Hradci Králové. Jenže ani mladý gólman Chezy nevydržel dlouho s čistým kontem bohužel dlouho, v 32. minutě přidal svůj gól Harper. Chemici nesložili zbraně a Petr Koblasa ze svého výsostného místa z levého kruhu v 38. minutě propálil vše, o mu stálo v cestě.

Ve třetí třetině byla střelecky opět aktivnější Sparta a hráči v rudém postupně nasázeli zásluhou Řepíka, Najmana a Sobotky další tři branky. 4 vteřiny před koncem korigoval na konečných 3:8 litvínovský obránce Marek Baránek.