Mládež 07.09.2023
Autor: Vladislav Kollert

Zdeněk Orct a David Kočí se zúčastnili přednášky pro trenéry mládeže

V návaznosti na přednášku Karla Mlejnka z minulého měsíce se s trenéry mládeže sešli také trenér brankářů Zdeněk Orct a asistent trenéra David Kočí. Oba odprezentovali svou část, která spočívala primárně v komunikaci mezi obránci a brankáři během zápasu.

Litvínovská brankářská legenda a bývalý trenér brankářů české hokejové reprezentace Zdeněk Orct se v Litvínově chystá na jubilejní desátou extraligovou sezónu v roli hlavního trenéra litvínovských strážců tří tyčí. Své zkušenosti se v rámci rozšiřující spolupráce s akademií předával mládežnickým trenérům na druhém vzdělávacím setkání, které se toto léto uskutečnilo. O první přednášce, kde měl hlavní roli hlavní trenér litvínovského A-týmu Karel Mlejnek, jsme informovali ZDE.

Součástí přednášky bylo objasnění principu komunikace mezi obránci a brankáři, na čemž se podílel i asistent Karla Mlejnka, bývalý obránce David Kočí. „Kromě komunikace, která je na ledě mezi brankáři a obránci extrémně důležitá, jsme řešili různé situace, které v utkáních mohou nastat. Ukázali jsme si příklady, jak se má chovat obránce při přečíslení dva na jednoho, a co naopak má dělat brankář. Zároveň jsme se pobavili o možnostech při hře kolem branky a o práci, kterou obránci i brankáři musí odvádět v těchto situacích," říká Zdeněk Orct.

Následovala část zaměřená na obránce, kterou vedl asistente Karla Mlejnka David Kočí. Ten v kanadsko-americké NHL nasbíral přes 140 startů. „Jedním z hlavních témat bylo založení útoku pod tlakem, jak se nejlépe dostat na kotouč a jaké jsou možnosti rozehrávek. Poté jsme se dostali k tzv. box-outu, který spočívá ve vytlačení hráče z brankoviště, aby měl brankář dobrý výhled a samozřejmě jsme probírali různé formy obranné práce s holí," zakončuje David Kočí. 

Fotogalerie

Zápas - mládež před 2 dny

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež před 3 dny

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >