A-tým 01.06.2023
Autor: Petr Koukal

V Litvínově bude pokračovat také Jānis Jaks

Litvínov si pojistil služby svého nejproduktivnějšího obránce i na další sezónu.

Hned tři reprezentační obránci Lotyšska působili v loňské sezóně v Litvínově. Vedle Kristapse Zileho bude na severu Čech v nadcházejícím ročníku pokračovat i Janis Jaks. "Jsme rádi, že náš nejproduktivnější obránce zůstává i nadále. Novou smlouvu s Janisem jsme podepsali už v dubnu, ještě před hokejovým šampionátem. Po dohodě s hráčem ale tento krok na jeho přání zveřejňujeme až nyní," říká generální ředitel Pavel Hynek.

Jeho větu potvrzují i čísla. Jaks patřil ve své první sezóně v Česku do nejlepší desítky obránců celé extraligy. V základní části odehrál 47 zápasů a v nich zaznamenal 25 kanadských bodů za 8 branek a 17 gólových přihrávek. Dvě asistence přidal i ve třech zápasech předkola play-off.

Podpis nové smlouvy okomentoval také hlavní trenér chemiků Karel Mlejnek: "Byla to pro nás jedna z priorit a jsme rádi, že se to povedlo. Navíc je to důkazem, že Janis byl spokojen po sportovní i životní stránce."

Janis Jaks má aktuálně za sebou velmi úspěšné Mistrovství světa. V Lotyšsku a Finsku se svými spoluhráči včetně Kristapse Zileho a Ralfse Freibergse získal vůbec první medaili pro svou zemi. Po výhře v prodloužení nad favorizovaným týmem USA brali Lotyši bronz.

"Janis měl výbornou druhou polovinu sezóny i nedávný světový šampionát. Věřím, že na tyto výkony naváže i v nadcházející sezóně," uzavírá Hynek. Janisovi přejeme do další litvínovské mise jen to nejlepší, ať jsme společně úspěšní. Teď si hráč užívá zaslouženou dovolenou. Po jeho zapojení do přípravy přineseme fanouškům rozhovor.

Zápas - mládež před 2 dny

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež před 3 dny

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >