Zatímco v prvním a druhém kole prohráli černožlutí jen těsně, v minulém zápase museli strávit vysokou prohru 2:10 od Děčína. Na hořký debakl chtěli zapomenout, když na domácím ledě přivítali Louny. Skóre otevřel začátkem 9. minuty Vuk Zörner. Smolná branka dokonce padla v litvínovské přesilové hře.

Na další gól se čekalo až druhé třetiny, tentokrát se kotouče ujal Ondřej Krejčík. Jeho počínání napodobil o několik minut později Tadeáš Grunt. Domácí zakládali útoky, ale až střela Tobiáše Moťky rozvlnila síť za brankářem Zívalem.

V závěrečném dějství sahali litvínovští po vyrovnání, a to když zvedal ruce nad hlavu Eduard Rubeš. Chyběla jediná branka a zápas by se proměnil ve drama. Gól sice padl, ale na úplně jiné straně. Patnáct minut před koncem zaznamenal druhou branku Tadeáš Grunt. Pomyslný hřebíček do rakve zatloukl Tomáš Kanta, který uzavřel na konečných 2:5.

4. kolo

HC Litvínov – HC Slovan Louny 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 31. Moťka (Hauptvogl), 41. Rubeš (Moťka) - 9. Zörner (Krejčík), 24. Krejčík (Koukal), 26. Grunt (Kanta, Jeneček), 44. Grunt (Slavíček), 54. Kanta (Grunt)

HC Litvínov: Pinc - Brabec, Kočí, Jarůšek, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl - Mácha, Rubeš, Moťka, Sýkora, Baudyš, Valenta, Štrach, Vohryzka

HC Slovan Louny: Zíval - Sázavský, Jenček, Rabas, Mašek, Kocián, Morávek - Grunt, Koukal, Slavíček, Michal, Oberst, Kanta, Krejčík, Janeček, Zörner