V první únorový den zavítali Severočeši na led PZ Kladna a výhra, kterou si sedmáci připsali se nerodila vůbec snadno. Úvodní trefa šla na vrub domácím, za které pálil Přibyl, kladenští se radovali už po 25 vteřinách zápasu. Hosté sice během sedmi minut překlopili misky vah na svou stranu díky Prejzovi s Čermákem. Nicméně v první třetině předvedlo Kladno houževnatý výkon.

Během patnácté minuty zkompletoval hattrick Přibyl a PZ rázem vedlo. Bláznivou dvacetiminutovku ale uzavřel Litvínov. Nejdříve těžil Prejza z Kokyho nahrávky, poté přesně střílel Halada. Prostřední dějství odstartoval Přibyl, který svým čtvrtým gólem vyrovnal. To však bylo naposledy, kdy domácí udrželi krok s hosty.

V rozmezí deseti minut nastřílel Litvínov pět branek. Nejvíce zářil Jindřich Koky, který zaznamenal hattrick. Druhou třetinu uzavřel Přibyl, který nastřílel pět gólů a stal se jediným střelcem domácích. Samotný závěr vyzněl jednoznačně pro hosty, kteří čtyřmi trefami upravili skóre na 13:5. Z hlediska individuálních statistik řádil Jindřich Koky, jenž zapsal devět bodů (5+4), v dresu Kladna se nejvíce předvedl pětigólový Alexandr Přibyl.

Ke druhému utkání nastoupil Litvínov až skoro o tři týdny později. V mezičasí stihl odehrát jeden zápas Poháru Ústeckého kraje, ve kterém podlehl Litoměřicím 1:3. Jediným střelcem v černožlutém dresu se stal Hodek.

Proti kladenským Rytířům prolomil gólové mlčení Efler, který využil přesilové hry a poslal Litvínov do vedení. Středočeši odpověděli rychlou brankou Berana. Skóre druhé části otevřeli domácí, Maulis našel rozjetého Kamase. Mladí chemici kladli odpor, což dokázal Marian Hodek, který překvapivě vstřelil gól v oslabení.

Domácí ještě do konce třetiny zaznamenali branku, po individuální akci překonal litvínovského brankář Jakub Lev. Stejný hráč slavil i ve třetím dějství, a Kladno zvítězilo na domácím ledě 4:2. Litvínovu aktuálně patří sedmá příčka s patnácti body.

21. kolo

PZ Kladno - HC Litvínov 5:13 (3:4, 2:5, 0:4)

Branky a nahrávky: 1. Přibyl (Froněk), 15. Přibyl (Šadrin), 16. Přibyl (Šadrin, Pavlis), 22. Přibyl (Bušina, Šadrin), 35. Přibyl (Sobota) - 7. Prejza, 7. Čermák (Sýkora), 16. Prejza (Koky), 19. Halada (Čermák), 25. Prejza (Koky), 31. Koky, 33. Koky, 34. Koky (Prejza), 34. Leitner (Čermák), 53. Petružálek (Koky), 56. Trachta (Koky), 57. Koky, 57. Koky

PZ Kladno: Pospíšil (Dušánek) - Šadrin, Kadrle, Pavlis, Philipp, Javůrek - Sobota, Froněk, Přibyl, Trojna, Bušina, Frolík, Sixta

HC Litvínov: Sklenička (30. Hauptvogl) - Příhoda, Trachta, Sýkora, Halada - Leitner, Koky, Prejza, Srbecký, Petružálek, Efler, Čermák

24. kolo

Rytíři Kladno - HC Litvínov 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Beran (Lev), 21. Kamas (Maulis), 34. Lev, 49. Lev - 11. Efler (Voženílek, Spálenka), 30. Hodek

Rytíři Kladno: Semorád (30. Hrbek) - Háž, Krása, Hausner, Šilhavý, Kamas - Vaněk, Hlavsa, Maulis, Lev, Burger, Znamenáček, Černohorský, Pellant, Beran, Dick

HC Litvínov: Sklenička (33. Hauptvogel) - Příhoda, Havlík, Fišer, Trachta, Spálenka, Halada - Leitner, Komůrka, Srbecký, Voženílek, Handlíř, Suchánek, Hodek, Pecka, Efler, Danihelka

Pohár Ústeckého kraje 7. kolo

Stadion Litoměřice - HC Litvínov 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Tomčal (Husák), 18. Tomčal (Čerňanský), 44. Čerňanský (Drbal) - 52. Hodek (Pecka)

Stadion Litoměřice: Šenková (Kohl) - Husák - Zimmermann, Bartošek, Čellenyuk, Bursa, Koula, Čerňanský, Zeithaml, Klepetko, Holčák, Beneš, Tomčal, Drbal

HC Litvínov: Sklenička (Hauptvogel) - Příhoda, Havlík, Fišer, Spálenka, Trachta, Halada - Leitner, Suchánek, Srbecký, Voženílek, Handlíř, Hodek, Pecka, Efler