Hlavní trenér Václav Varaďa nominoval na poslední přípravný turnaj před domácím mistrovstvím světa dosti nezkušenou sestavu. Jedním z nováčků bude právě litvínovský útočník Jan Myšák, který věkově patří ještě do reprezentační osmnáctky. 

Turnaj v Helsinkách se bude konat od 8. do 10. listopadu, Češi nejprve vyzvou Švédy. Následně změří síly s Finy a jako poslední je čeká Rusko. Ještě před odletem si tým společně zatrénuje v Praze.

Myšák je jedním z nejblyštivějších talentů v severočeské organizaci. Minulý rok překonal řadu rekordů a většinu ročníku strávil v extralize. Jako člen A-týmu Vervy zahájil i tuto sezonu a po jedenácti zápasech má na kontě tři vstřelené branky a tři asistence. Kromě toho si v srpnu zahrál za osmnáctku na prestižním Hlinka Gretzky Cupu. 

Nominace českého týmu

Brankáři:
Lukáš Dostál (Ilves Tampere, Finsko), Nick Malík (Frýdek-Místek).

Obránci:
Jan Dluhoš (Poruba), Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, Jan Mlčák (všichni Litoměřice), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Ivan Lytvynov (České Budějovice), Karel Klikorka (Mladá Boleslav).

Útočníci:
Vojtěch Střondala, Otakar Šik (oba Litoměřice), Jaroslav Brož (Slavia Praha), Michal Kunc, Karel Plášek (oba Kometa Brno), Petr Čajka (Servette Ženeva, Švýcarsko), Jan Bambula (Havířov), Zdeněk Sedlák (Hermes Kokkola, Finsko), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Matěj Blümel (Pardubice), Jan Myšák (Litvínov), Jan Šír (Liberec), Martin Beránek (České Budějovice)