Zápasy 30. 08. 2022, Vladislav Kollert

S Mladou Boleslaví až na nájezdy! Dvakrát pálil Zile, rozhodující nájezd proměnil debutant Gut

L i t v í n o v - Chemici zvládli také další přípravné utkání a porazili Mladou Boleslav 4:3 na nájezdy. O dvě branky se postarala nová posila Kristaps Zile, přesně pálil také Patrik Zdráhal. Rozhodující nájezd proměnil debutant Michal Gut.

• Branky a nahrávky

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 13. Zile (Zdráhal), 21. Zdráhal (Stránský, Godla), 41. Zile (Abdul)

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 26. Lintuniemi, 40. Lintuniemi (Aberg, Kotala), 55. Fořt (Kousal)

• Průběh zápasu

2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3 sn.

• Rozhodčí

Jaroš, Micka - Hnát, Špůr

• Sestava domácích

Godla (Zajíček) - Jaks, Zile, Freibergs, Šalda, Strejček, Demel "A", Zeman - Zdráhal "C", Stránský, Abdul, Hlava, Estephan, Sukeľ, Chalupa, Gut, Kudrna, Havelka, Helt, Berka

• Sestava hostů

Krošelj (Stuchlík) - Pláňek, Pýcha, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Jánošík, Jeřábek - Lantoši, Fořt, Šťastný, Kousal, Najman, Aberg, Stránský, Kotala, Kantner, Eberle, Bičevskis, Šmerha

Reportáž

Litvínov nastoupil proti Mladé Boleslavi v lehce obměněné sestavě. V první útočné formaci nahradil Giorgia Estephana na centru Šimon Stránský, kanadský forvard se přesunul do druhé formace po bok Nicolase Hlavy a Matúše Sukeľa. Ve třetí linii si svůj první zápas v litvínovském dresu odbyl Michal Gut, parťáky na křídlech mu dělali Matěj Chalupa a Andrej Kudrna. Do branky se po jednozápasové pauze opět vrátil Denis Godla.

Chemici byli v prvním dějství aktivnější, ani dvě slibné šance Patrika Zdráhala z kraje utkání však změnu skóre nepřinesly. Litvínovskému tahounovi nejdříve puk přeskočil čepel, poté dokázal zasáhnout připravený Krošelj. Skóre se měnilo až po třinácti minutách hry, kdy aktivní Zdráhal našel najíždějícího Kristapse Zileho a ten nehlídán na pravém kruhu dokázal slovinského brankáře Mladé Boleslavi překonat - 1:0.

Vstup do druhé třetiny měl lepší opět Litvínov. Ihned z kraje třetiny vyslal průnikovou přihrávku Šimon Stránský, který navzdory bloku jednoho z mladoboleslavských obránců dostal kotouč na Patrika Zdráhala a ten tváří v tvář Krošeljovi neměl sebemenší problém se zakončením a zvýšil na 2:0.

Navzdory několika nebezpečným šancím Litvínova na sebe nenechala odpověď bruslařů z Mladé Boleslavi dlouho čekat. Po nepřesném vyhození litvínovské defenzivy se kotouče ujal Alex Lintuniemi a po pěkné stahovačce dokázal přesnou střelu překonat Godlu - 2:1. O chvíli později po vyloučení Litvínova nebyla Mladá Boleslav daleko od srovnání, Godla si však se všemi přesilovkovými pokusy poradil. Slovenský brankář však po sérií skvělých zákroků nestačil na druhou přesnou střelu Alexe Lintuniemiho v dnešním zápase, který od modré v závěru druhého dějství propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2

Začátky třetin litvínovským hráčům vycházely v dnešním zápase na jedničku. Po rychle vyvinutém tlaku v útočném pásmu se puk dostal ke Kristapsi Zilemu, který si od modré připsal druhý gól v dnešním utkání - 3:2. I tentokrát však Boleslav dokázala srovnat, po šťastném odrazu dokázal Godlu v přesilovce hostů překonat Tomáš Fořt, který rychle zasunul kotouč kolem betonu - 3:3.

V prodloužení se navzdory šancím na obou stranách skóre nezměnilo. Rozhodovalo se tedy na samostatné nájezdy, v první sérii se za Litvínov trefil pouze Giorgio Estephan. Po otočení řádu střelců se v 7. sérii prosadil Michal Gut a Mladá Boleslav již nedokázala odpovědět. Chemici tak mohli slavit výhru po nájezdech.

Ohlasy

HC VERVA Litvínov

Vladimír Růžička

Dneska jsme trochu obměnili sestavu, prohodili jsme centry, chtěli jsme zkusit také něco nového a zase nám to něco ukázalo. Zápas to byl těžký, na přípravu byl velmi kvalitní. Ačkoliv jsme opět ztratili náskok, tak jsme se tentokrát znovu dokázali dostat do vedení a nakonec to uhrát na penalty. Vážíme si toho, že i když jsme stále v přípravě, hráči se nebojí jít na doraz.