Zápasy 28. 08. 2022, Vladislav Kollert

Alpská výprava byla úspěšná! Zajíček vychytal třetí nulu v řadě a chemici zvítězili 2:0

Litvínov si v alpském Garmisch-Partnenkirchenu vyšlápl na mnichovského favorita a po čtyřiceti úspěšných zásazích Šimona Zajíčka si odváží cenný skalp německého finalisty. O góly Vervy se postarali Giorgio Estephan a nová posila Janis Jaks.

Bude doplněno.

Zajíček (Godla) - Zile, Jaks, Šalda, Freibergs, Demel, Strejček, Kolář, Zeman - Abdul, Estephan, Zdráhal, Straka, Stránský, Hlava, Kudrna, Sukeľ, Fronk, Berka, Helt, Havelka

Rudí býci z Mnichova byli v první třetině aktivnější a vypracovali si několik nebezpečných pokusů. Zajíčka ve čtvrté minutě zachránila tyč, ostatní ofenzivní aktivity ale mladý brankář dokázal pochytat.

Ve druhém dějství se ihned z kraje prosadilo kanadské eso litvínovského útoku Giorgio Estephan, který po spolupráci s Patrikem Zdráhalem dokázal proměnit rychlý litvínovský protiútok po nastupujícím tlaku Mnichova - 0:1. Oba týmy si poté vytvořili několik šancí, strážci obou svatyní však byli téměř neomylní. Velkou šanci měl Matúš Sukeľ, ale brankář Niederberger si správně srovnal brankovou konstrukci, která pokus slovenského útočníka zastavila.

Ve třetí třetině dokázali litvínovští vypálit na branku pouze třikrát oproti patnácti pokusům Rudých býků. Litvínov vyčkával s protiútoky, ale více ze hry měli domácí. Tiffels ve 45. minutě podruhé orazítkoval Zajíčkovu tyč, z gólu se nicméně opět radovali Severočeši po rozhodující debutové trefě Janise Jakse - 0:2.