Dvanáctého září zahájili černožlutí sezonu, soupeřem se staly Louny. Za hosty se představil bývalý hráč Litvínova Ivan Gimmler. Útočník zlobil od samého začátku a měl na svědomí dvě branky v první třetině. Ve druhé dvacetiminutovce zvýšil na 3:0 Beran. Poté se ozvali domácí, za které pálil Danihelka, Pecka, Komůrka a Viedemann. Drama ve třetím dějství nastartoval Petružálek, ale na jeho branku Louny reagovaly. Hosté během deseti minut slavili třikrát a rázem z toho byla litvínovská prohra 5:7.

Šanci na reparát dostal sedmáci o týden později, tentokrát na ledě Děčína. Chemici byli od začátku aktivní a po deseti minutách svítilo skóre 3:0. O výrazné vedení se postaral Pecka, Viedemann a Havriljak. Děčínští se sice připomněli trefou Krajdla, ale záhy přesně pálil litvínovský Příhoda. Ve druhé třetině sice domácí chtěli vykřesat naději, ale na vstřelenou branku opět přišla odpověď. V samotném závěru kosmeticky upravil skóre Vladař s Petružálkem.

Sérii dvou výher mohli žáci získat proti Karlovým Varům. Mladé energetiky poslal do vedení Zolnaj, rychlá odpověď přišla z hole Petružálka, který zaznamenal branku ve třetím utkání v řadě. Druhou část znovu otevřel přesnou trefou Zolnaj, jehož napodobil Štaif. Litvínov nebyl schopen reagovat ani na ránu Krčka z kraje třetího dějství. Na závěrečných 2:4 upravil Mentlík, kterému asistoval Petružálek.

Ve čtvrtém kole ozkoušeli sílu Litvínov chomutovští Piráti. Celkem rychle šel do vedení domácí tým z Chomutova. Peksa měl po šesti minutách na kontě dva gólové zářezy. Danihelka pohotově reagoval a stav 2:1 nevypadal vůbec špatně. Poté ale zapracovala ofenziva Pirátů. Novák obdržel výtečnou nahrávku od Peksy, také u další branky byl chomutovský útočník. Pátou braku domácích zkompletoval Peksa svůj hattrick.

Hosté sice odporovali dvěma góly, ale to bylo málo. Následně se vzedmul ofenzivní uragán, během kterého padlo šest pirátských branek. Poslední slovo sice řekli černožlutí skrze Marka Žáka, ale na debaklu 4:11 to nic nezměnilo.

1. kolo

HC Litvínov – HC Slovan Louny 5:7 (0:2, 4:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 23. Danihelka, 32. Pecka, 34. Komůrka (Danihelka), 37. Viedemann, 47. Petružálek - 1. Gimmler (Ekrt), 4. Gimmler, 20. Beran (Trefný), 26. Heller (Trefný, Beran), 50. Ekrt (Gimmler), 55. Trefný (Beran), 60. Trefný

HC Litvínov: Bartko - Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Goga, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Viedemann, Danihelka, Havriljak, Vladař

HC Slovan Louny: Voráček - Heller, Kopelent, Beran, Fischer - Ryneš, Mráz, Šrůma, Trefný, Beran, Gimmler, Hezinová, Vesecký, Ekrt

2. kolo

HC Děčín - HC Litvínov 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Krajdl (Novotný), 22. Bozseník (Postl) - 5. Pecka (Vladař), 6. Viedemann, 10. Havriljak (Vladař), 19. Příhoda, 29. Žák, 40. Vladař, 41. Petružálek

HC Děčín: Ortová - Vaníček, Postl, Zelenka - Šubík V., Šubík J., Novotný, Krajdl, Šejc, Svoboda, Pacovský, Kváš, Bozseník

HC Litvínov: Sklenička (Bartko) - Goga, Hranáč, Mentlík, Spálenka, Žák, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Havriljak, Vladař, Viedemann

3. kolo

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Petružálek (Viedemann), 44. Mentlík (Petružálek) - 11. Zolnaj (Jílek), 24. Zolnaj, 37. Štaif (Franc), 42. Krček (Jílek, Pech)

HC Litvínov: Sklenička (Bartko) - Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Goga, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Vladař, Havriljak, Viedemann

HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec (Kašpar) - Bednář, Hanek, Schrottenabaum, Chlapovič - Benda, Štaif, Krček, Zolnaj, Franc, Jílek, Pech

4. kolo

Piráti Chomutov - HC Litvínov 11:4 (3:1, 6:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Peksa (Sedláček, Novák), 6. Peksa (Procházka), 12. Novák (Peksa), 21. Sedláček (Novák, Peksa), 27. Peksa (Sedláček, Novák), 37. Novák, 37. Sedláček (Novák), 39. Procházka (Váňa), 40. Novák, 44. Kharboutli, 50. Novák (Sedláček) - 11. Danihelka (Spálenka), 29. Havriljak (Vladař), 35. Danihelka (Žák), 51. Žák (Viedemann)

Piráti Chomutov: Geist (33. Albrecht) - Milička, Kůrka, Jenček, Babka, Procházka - Gelhof, Kharboutli, Slavík, Mareš, Peksa, Váňa, Sedláček, Novák, Nemeš, Majzner

HC Litvínov: Sklenička (33. Bartko) - Hranáč, Balej, Žák, Goga, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Danihelka, Havriljak, Vladař, Viedemann