Rozhovory 25.05.2023
Autor: Vladislav Kollert

Lotyšská pohádka na MS očima Zileho: Hráli jsme srdcem, aréna nás hnala dopředu

Český národní tým se s hokejovým MS rozloučil, litvínovská stopa však v Rize nekončí. Tým Lotyšů před domácím publikem zaskočil favorizované Švédy a poprvé v historii postoupil do semifinále tohoto prestižního turnaje. Jak oslavy probíhaly si můžete přečíst v exkluzivním rozhovoru s Kristapsem Zilem níže.

Krisi, obrovská gratulace z Litvínova. Jaký to byl zápas a jak se cítíš?

Zápas to byl ohromně těžký. Švédsko má velice dobrý tým, hráli skvěle, ale my Lotyši jsme hráli srdcem a to nás táhlo. Hráli jsme jako jeden, snažili jsme se skákat do střel, pomáhat golmanovi a dělat vše proto, abychom už nedostali další gól. V obraně jsme odvedli kus poctivé práce a to je důvod, proč jsme vyhráli. Skvělý brankář, poctivá obrana a velká srdce. 

To vše se událo doma, před domácími fanoušky. 

Atmosféra byla naprosto neuvěřitelná. Lotyši mají hokej rádi, hodně ho prožíváme. Věděli jsme, že se o naše fanoušky budeme moci opřít a ti nás nezklamali. Bylo to úžasné, celá arena nás hnala dopředu a na ledě jsme to vnímali. V těžkých chvílích nás držely hlavně tribuny.

Je to tvé páté mistrovství, předpokládám, že pravděpodobně nejlepší?

Určitě, o tom není pochyb. Nedá se to s ničím srovnat. Turnaj ještě není na konci, ale už teď vím, že na to nikdy nezapomenu, nehledě na to, co se v semifinále stane. Jsme malou zemí, pořádat mistrovství je pro nás velkou událostí. Je to zážitek, který může přijít jednou za život, ačkoliv doufám, že to není naposledy (směje se). Musíme si to užívat, ještě nic nekončí a my se pokusíme odvést co nejlepší práci až do úplného konce.

Jak se na semifinále budeš připravovat?

Odpočívat, odpočívat a odpočívat. Musíme trochu uklidnit emoce a vrátit se zpět do reality. Zítra letíme do finského Tampere, chceme se na Kanadu připravit co nejlépe a musíme se na zápas soustředit. 

Zápas - mládež před 2 dny

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež před 3 dny

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >