Mládež 12.08.2023
Autor: Vladislav Kollert

Karel Mlejnek přednášel pro trenéry litvínovské akademie, diskutovali o taktice i návycích

Od nového ročníku probíhá prohlubování spolupráce mezi A-týmem HC VERVA Litvínov a litvínovskou mládeží. Součástí toho budou i pravidelné přednášky od trenérů hlavního mužstva pro trenéry mládežnických celků.

O prohloubení spolupráce s akademií informoval klub již během začátku léta. „Prohloubení spolupráce s litvínovskou mládeží je dlouhodobý proces, který se nedokončí ze dne na den, ale je pro náš hokej obrovsky důležitý," řekl v rozhovoru pro klubový web Tomáš Vrábel na konci července. Nyní se vylepšená vzájemná spolupráce začíná realizovat, a to například formou přednášek od trenérů A-týmu směrem k trenérům mládeže.

Jedna z přednášek se konala také ve čtvrtek, kdy hlavní trenér HC VERVA Litvínov Karel Mlejnek přednášel a diskutoval s trenéry nad herními systémy, návyky a strategiemi. „Byl jsem osloven naším sportovním manažerem k setkání s trenéry mládeže na téma pohledu na identitu klubu v souvislosti ke skladbě A-týmu a hernímu konceptu A-týmu," říká hlavní trenér litvínovského A-týmu Karel Mlejnek. V hlavní části jsem předal trenérům náš pohled na ofenzivní koncept hry ve všech pásmech, mluvili jsme ale i o nutnosti výuky kvality bruslení a kvality dovedností, které jsou nezbytnou součástí hry týmu na kotouči. To jsou, s kvalitní kondiční připraveností a mentálním nastavením mladých hráčů, nezbytné faktory přechodu hráčů z mládeže mezi seniory. Věřím, že si každý, včetně trenérů mladších kategorií, odnesl své vlastní poznatky," dodává šéf střídačky chemiků.

Podobné akce budou probíhat nadále i v průběhu sezóny, do tréninků se zapojí jak hlavní trenéři A-týmu, tak i trenér brankářů Zdeněk Orct či kondiční trenér Petr Švehla. „Je to jeden z dílků toho, o čem na klubu mluvíme a co připravujeme," dodává sportovní manažer Tomáš Vrábel.

Fotogalerie

Zápas - mládež před 2 dny

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež před 3 dny

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >